PRIDAŤ OTÁZKU

Meno * E-mail *

Telefón * Zaradenie *

Informácia o telefónnom čísle nebude zverejnená, slúži iba na interné účely pre potrebu ďalšej konzultácie. Odoslaním formuláru súhlasíte s použitím Vášho e-mailu na marketingové účely spoločnosti Legrand Slovensko s.r.o. Z odoberania newslettera sa možete kedykoľvek odhlásiť prostredníctvom odkazu na konci každého newsletteru.
Nadpis *


Opíšte kód *


polia označené * sú povinné
www.legrandforum.sk

Potrebujete poradiť?

Naše fórum už navštívilo 926 924 zákazníkov.

- vypínače a zásuvky

- inteligentné systémy

- vstupné systémy

- istenie a svietidlá

- predlžovačky

- iné

Meno: Marián Huštaty

Dátum: 21.07. 2021

Zodpovedané: Áno

Zaradenie: Valena

Tlačidlo + vypínač

Dobrý deň
máte v ponuke kombináciu tlačidla a klasického vypínača. Potreboval by som to na wc kde tlačidlo spúšťa ventilátor s dobehom a vypínačom sa ovláda samostatne svetlo. Ideálne by bolo niečo dizajnovo blízke Valene / prípadne alternatíva ale v bielej farbe
Ďakujem

Meno: Jakub

Dátum: 20.07. 2021

Zodpovedané: Áno

Zaradenie: Valena

Legrand 7 520 67

Je možné použiť stmievač 1-10V (legrand 752067) v kombinácii so zvončekovým tlačidlom tak, aby z jedného miesta v dome bolo možné stmievať spomenutým stmievačom, a z iného miesta zvončekovým tlačidlom zapínať a vypínať to isté svetlo? Ak áno, ide o bežné zvončekové tlačidlo napr z rady valena life?
Ďakujem za odpoveď.

Meno: Martin

Dátum: 18.06. 2021

Zodpovedané: Nie

Zaradenie: Valena

Schéma Valena Life 752112

Dobrý deň.
Potreboaval by som poradiť s tlačidlom s orientačným osvetlením Valena Life 752112.
Je možné ho zapojiť tak, že po stlačení sa mi zopne zariadenie na určitý čas a počas tohto času by svietila LEDka na tlačidle? Po skončení tohto času, by LEDka zhasla. Mal by som takto tri paralelné tlačidlá, ktorými by sa spúšťalo dané zariadenie z troch rôznych miest v dome na určitú dobu (to by som riešil mimo tlačidiel nejakým časovačom s relé).
Tak isto ma zaujíma tá schéma na obale. Tam sú dve rôzne zapojenia? Ako signalizačné a orientačné osvetlenie LEDky na tlačidle? Čo presne znamená ten nákres na zadnej strane tlačidla. Resp. aj na ostatných prístrojoch, vypínačoch. Máte nejaký zoznam týchto schém?
Ďakujem.

Meno: Peter Majerčík

Dátum: 21.05. 2021

Zodpovedané: Áno

Zaradenie: Valena

Valena ADW-GL4

Poprosim vyspecifikovat nahradu za uz nedostupny stmievac Valena ADW-GL4, umiestnenie do viacnasobneho ramiku.

Dakujem za odpoved

Meno: martin

Dátum: 20.05. 2021

Zodpovedané: Áno

Zaradenie: Valena

stmievač

Dobrý deň,
chcel by som sa opýtať, či stmievač osvetlenia VALENA LIFE funguje ako vypínač, alebo je možné aj zapojenie stmievača samostatne,kde si nastavím intenzitu osvetlenia a potom z hociktorého miesta si zapnem svetlo a bude mi svietiť v nastavenej intenzite. Ďakujem

Meno: Martin

Dátum: 21.04. 2021

Zodpovedané: Áno

Zaradenie: Valena

Legrand náhradné diely

Dobrý deň,

je možné zakúpiť náhradné stredy (biele plastové kryty v rámiku)? Rámiky som našiel rôzne druhy, ale stredy nie. Ďakujem za odpoveď.

,Martin

Meno: Vlado

Dátum: 19.04. 2021

Zodpovedané: Áno

Zaradenie: Valena

Valena R-TV + 2xSat

Dobry den,

mam v dome par rokov staru elektorinstalaciu s radou Legrand Valena. Potreboval by som nahradit jednu R-TV-SAT zasuvku variantou s 2 X SAT. V rade Valena to neviem najst ale v novsej Valena Life som nasiel
LE-753056 R-TV + 2XSAT VALENA LIFE LEGRAND.
Moja velmi laicka otazka je, ci to bude kompatibilne s povodnymi ramcekmi a povodnou podomietkovou krabicou. Predpokladam samozrejme s maskovacim panelom LE-754810 Valena Life.

Dakujem velmi pekne,
Vlado

Meno: Ingrid

Dátum: 08.04. 2021

Zodpovedané: Áno

Zaradenie: Valena

Legrand Valena Life With Netatmo Zásuvka

Dobrý deň. Podporuje aplikácia aj schedulovanie scenárov pre zásuvky? Príklad.. Je možne nastaviť, že elektrika pôjde denne len medzi 16-20 a víkendy 12-18? Niečo ako detská poistka. Snažila som sa nájsť také informácie, ale nikde som to nenašla.. Všade sa píše len o svetlách.

Meno: Polák

Dátum: 05.04. 2021

Zodpovedané: Áno

Zaradenie: Valena

Vsignalizačné či orientačné svetlo

Dobrý deň ,aký je prosím rozdiel vo vypínači so signalizačným a orientačným podsvitom,konkrétne rozdiel medzi 752104 a 752110. Bude svietiť podsvit aj pri neprítomnosti neutrálneho vodiča a použití LED žiaroviek?
Tlejivka v starších vypínačoch funguje s klasickými žiarovkami ale nie s LED žiarovkami,ako je to pri týchto vypínačoch s Led podsvietením?

Meno: Ján

Dátum: 23.03. 2021

Zodpovedané: Áno

Zaradenie: Valena

stmievač 7 521 60

Dobrý deň, v inštalácii mám zapojený otočný stmievač 7 521 60 spolu s tlačidlom
na ovládanie z iného miesta v miestnosti, všetko je zapojené podľa dokumentácie.
Stmievač nepracuje spoľahlivo, vyskúšané rôzne druhy záťaže (R,L,..). Meraním som zistil, že na vodiči pripojenom na svorku "B" sa indukuje napätie asi 5-10 V, ktoré ovplyvňuje informáciu pre svorku "B".
Moja otázka je či môžem kompenzátor používaný na odstránenie poblikávania svietidiel zapojiť medzi svorky "B" a "L" na stmievači.
Ďakujem za odpoveď