PRIDAŤ OTÁZKU

Meno * E-mail *

Telefón * Zaradenie *

Informácia o telefónnom čísle nebude zverejnená, slúži iba na interné účely pre potrebu ďalšej konzultácie. Odoslaním formuláru súhlasíte s použitím Vášho e-mailu na marketingové účely spoločnosti Legrand Slovensko s.r.o. Z odoberania newslettera sa možete kedykoľvek odhlásiť prostredníctvom odkazu na konci každého newsletteru.
Nadpis *


Opíšte kód *


polia označené * sú povinné
www.legrandforum.sk

Potrebujete poradiť?

Naše fórum už navštívilo 926 935 zákazníkov.

- vypínače a zásuvky

- inteligentné systémy

- vstupné systémy

- istenie a svietidlá

- predlžovačky

- iné

Meno: Attila

Dátum: 13.12. 2011

Zodpovedané: Áno

Zaradenie: Valena

Ovládač žalúzia

Pán Kocsis,

Nepochopili sme sa:
ako môžem rodinou Valena dosiahnúť, aby na jeden krátky dotyk žalúzia išli hore, aby som nemal tlačiť neustále 30s pri každom okne?
Kúpil som tlačidla ovládania žalúzia (774414), elektrikár samozrejme vedel ich zapojiť, ale nie podľa mojích predstáv, aby to fungovalo na jeden dotyk, ako garážové brány napríklad. Ak to nevie Valena - pevne dúfam, že vie - tak to by bolo blbé a nemožné.
Avšak keby to nevedel Valena, akým spôsobom - pridaním relé, alebo hocičo - by som mohol dosiahnúť želané fungovanie?

Galea life tlačidlá možem integrovať do pripravených, namontovaných viacnásobných Valena rámčekov?

ďakujem

Meno: Attila

Dátum: 12.12. 2011

Zodpovedané: Áno

Zaradenie: Rôzne

Ovládač žalúzia

Dobrý deň,

mám namontované motorové vonkajšie žalúzia od Krispolu (motor Mobilus s koncákmi). Predstavil som ovládanie na doraz jedným krátkym tlačením, koncák aj tak vypne motor. Kúpil som tlačidla ovládania žalúzia (774414), ale elektrikár mi ich nevedel zapojiť len fungovaním na neustále tlačenie, čo sa mi zdá blbé a nemožné koncom roku 2011. Strávim skoro 10minút každé ráno len sotváraním žalúzia.
Otázky:
1) Dá sa zapojiť už existujúce tlačidla, aby fungovali len na jedno krátke tlačenie?
2) Ak nie s ktorými tlačidlami by som vedel dosiahnúť želaný efekt?
3) Pôvodnú predstavu som mal s trojpólovým tlačidlom, spínačom.
Existuje také?
4) Niektoré žalúzia chcem ovládať aj centrálne (4naraz - káble pripravené) aj lokálne (všetky zvlášť nezávisle). Aké riešenie poskytuje Legrand Valena, prípadne iná Legrand rodina?

Ďakujem za odpoveď!

Meno: r.felcan

Dátum: 12.12. 2011

Zodpovedané: Áno

Zaradenie: Valena

Tlač.stmievač Valena 774162

Dobry den.Mame tento tlac.stmievac uz rok.Doteraz fungoval v poriadku,ale posledny mesiac "blbne".Sam sa zapina a vypina.Skusali sme ho naprogramovat na ine mody,ale vzdy to vydrzi par hodin,max.den a znova "zblbne".Da sa na nom urobit nejaky "reset" alebo je nutne ho reklamovat?Dakujeme.

Meno: Peter Šulík

Dátum: 07.12. 2011

Zodpovedané: Áno

Zaradenie: Céliane

Certifikáty Celiane+ Mosaic

Dobrý deň,

prosím Vás o zaslanie certifikátov pre zásuvku Mosaic 77140, spinac Celiane 67234+ vysielac 67236, ramik 68631 a kryt 98094, pretože ich nemôžem najsť na vašej stránke.

Vopred ďakujem

S pozdravom

Peter Šulík

Meno: Pavel Nechala

Dátum: 29.11. 2011

Zodpovedané: Áno

Zaradenie: Galea Life

in One system

Dobry den

mam doma aLL in One system vratane scenarovych jednotiek a dialkoveho ovladania. Pokusal som sa naucit dialkove ovladanie ovladat scenarovu jednotku. Teda napriklad jednym tlacidlom na dialkovom vypinaci vypnut vsetky svetla. Dodrzal som postup avsak pri poslednom kroku nedoslo kk zhasnutiu kontrolky na scenarovej jednotke a ovladac sa to nenaucil. Ide to? Kde som spravil chybu.

dakujem

Pavel Nechala

Meno: Ing. Anton Meško

Dátum: 25.11. 2011

Zodpovedané: Áno

Zaradenie: Galea Life

Legrand galea

nepodarilo sa mi v katalógu nájsť rozmer jednorámika trebárs biely obj. číslo 771001. Súrne. Ďakujem.

Meno: Jozef Rončkevič

Dátum: 24.11. 2011

Zodpovedané: Áno

Zaradenie: Rôzne

Regulátor otáčok ventilátora

Dobry den,

je mozne pouzit jeden zo stmievacov Valena aj na regulaciu otacok venilatora napr 50W.

Dakujem,

Jozef Rončkevič

Meno: Lubica

Dátum: 20.11. 2011

Zodpovedané: Áno

Zaradenie: Céliane

Stmievač

Dobry den,, chcela by som sa opytat, aky typ stmievaca je potrebny k svietidlu s uspornymi ziarivkami (konkretne: http://www.philips.sk/c/vyberte-typ-svojho-svietidla/ecomoods-579443116/prd/?t=specifications). Je možné použiť stmievač 300W s obj.č. 67081? Este jedna otazka. Je nastavitelna vzdialenost dosahu senzoru pohybu s obj. č. 67091?
Dakujem za co najskorsiu odpoved.

Meno: Peter Hronček

Dátum: 16.11. 2011

Zodpovedané: Áno

Zaradenie: Rôzne

Zložitejšie vypínače pre jednoduchšie obvody

Dobrý deň,
pri rekonštrukcii bytu a celej elektriky v ňom by som na niektoré obvody potreboval také typy vypínačov/prepínačov, ktoré som doteraz neúspešne hľadal. Teda, nájsť by sa aj dali, ale len také, ktoré zaberajú celú vypínačovú skrinku a nedajú sa vložiť do nej 2 vedľa seba (ako dvojvypínač). A práve to by som potreboval, aby som ich vedel naskladať takto "úsporne".
Konkrétne by som potreboval:
- dvojpólový spínač (radenie 2)
- dvojpólový (krížový) prepínač (radenie 7)
- dvojčinné tlačidlo, teda také, ktoré je normálne v strede (nie hore ani dolu) a dá sa stlačiť hore alebo dolu a podľa toho zopne daný kontakt (radenie dvakrát 1/0).
Tieto prístroje by som potreboval práve také, aby sa dali vložiť dva do jednej skrinky, nech nemusím mať napr. v kúpeľni 4 vypínače ale len 2 dvojvypínače.
Ide mi o to, že (napríklad) chcem mať pre prípad výpadku prúdu 12V zálohovaný obvod, ktorým sa cez ten istý vypínač rozsvieti pomocné LED svetlo. Dvojčinné tlačidlá zasa potrebujem na ovládanie niektorých spotrebičov systémom ON-OFF tlačidiel.
Zároveň by som nechcel ísť, ako sa hovorí, s kanónom na vrabce a nechcel by som tam mať zbytočnú kopu elektroniky (pracujem vo firme, kde podobné veci vyvíjame, takže poznám pre aj proti) a tiež nechcem mať pre každé svietidlo 12V relé, ktoré je non-stop zopnuté kým je zapnutý vypínač, navyše takéto riešenie tiež práve nepridáva na fail-safe vlastnostiach.

Vedeli by ste mi poradiť, v ktorom produktovom rade, resp. kde a ako takéto prístroje nájdem?
Ďakujem.

Meno: Martin Paulen

Dátum: 13.11. 2011

Zodpovedané: Áno

Zaradenie: Céliane

Celiane - stmievace a scenarova jednotka

Dobry den,
z rady Celanie chcem kupit 3x stmievac a scenarovu jednotku. Vsetky prvky budu zabudovane spolocne a ovladane z jedneho miesta.
Konfiguracia (obyvacka):
-stmievatelne LED 100W
-bodove svetla, halogenove G9, spolu 150W
-hlavny luster, ziarivky T5, spolu 216W (predradnik 0-10V alebo DALI. Luster este nemam kupeny, cize predradnik sa da este vybrat podla odporuceneho typu stmievaca)
-scenarova jednotka

Scenarova jednotka bude sluzit na rozne konfiguracie hore uvedenych troch svietidiel a zaroven kazde svietidlo bude ovladane vlastnym stmievacom.

Potreboval by som vediet co vsetko si musim od vas zakupit aby som spojazdnil moje zapojenie? (len hlavne prvky).
Dakujem.