PRIDAŤ OTÁZKU

Meno * E-mail *

Telefón * Zaradenie *

Informácia o telefónnom čísle nebude zverejnená, slúži iba na interné účely pre potrebu ďalšej konzultácie. Odoslaním formuláru súhlasíte s použitím Vášho e-mailu na marketingové účely spoločnosti Legrand Slovensko s.r.o. Z odoberania newslettera sa možete kedykoľvek odhlásiť prostredníctvom odkazu na konci každého newsletteru.
Nadpis *


Opíšte kód *


polia označené * sú povinné
www.legrandforum.sk

Potrebujete poradiť?

Naše fórum už navštívilo 926 933 zákazníkov.

- vypínače a zásuvky

- inteligentné systémy

- vstupné systémy

- istenie a svietidlá

- predlžovačky

- iné

Ovládanie svetla z 2 miest so stmievačom a dvojvypínačom

Meno: Peter

Dátum: 27.07. 2023

Zaradenie: Rôzne

Dobrý deň,
potreboval by som vedieť, či je možné ovládať 2 svetelné okruhy v obývačke, ak na jednej stene mám v jednorámiku tlačidlový stmievač + v druhom jednorámiku vypínač č. 6 a na druhej stene mám v jednorámiku dvojvypínač 5b (6+6). Chcel by som použiť radu Valena Life. Na webe som našiel info o tom, že tlačidlový stmievač sa dá z druhého miesta ovládať len pomocou tlačidla, nie vypínača. No na druhý okruh, ktorý je spolu s tým stmievaným v jednorámiku, potrebujem použiť vypínač, nie tlačidlo a kombinácia vypínač+tlačidlo v jednom rámiku neexistuje.

Vopred ďakujem.
Kothaj

LEGRAND ODPOVEDÁ

Meno: Timotej Smolek

Dátum: 03.08. 2023

Dobrý deň,

kombinácia tlačidlo+vypínač , existuje napríklad v rade Niloe. V tejto rade máte aj taký istý stmievač, len v trochu inom dizajne. Každopádne ak by ste chceli zostať pri dizajne Valena Life, je možné stmievač ovládať aj klasickým vypínačom. Nie je to také intuitívne ako ovládanie tlačidlom z druhého miesta, ale ide to. Stmievač je tlačidlom ovládaný pomocou impulzov. Vypínač sa nebude vracať do pôvodnej polohy, tak ako tlačidlo, čiže aby ste vyslali pomocou vypínača iba impulz musíte ho stlačiť a ešte raz stačiť aby sa vrátil do pôvodnej polohy, tým vyšlete iba impulz. 

Prílohy:
- stmievač bez N vodica.pdf

V prípade ďalších otázok ma kontaktujte priamo na timotej.smolek@legrand.com alebo na telefónnom čísle +421 917 866 552. Timotej Smolek

PRIDAŤ ODPOVEĎ

Odpovede môžu pridávať iba pracovníci spoločnosti Legrand. Ak pracujete v spoločnosti Legrand, prihláste sa prosím.

Zadajte heslo